پرستاری(100%تضمینی)

خرید مدرک پرستاری معتبر

پرستاری

 

رشته پرستاری، یکی از پرطرفدارترین رشته ها در گروه علوم تجربی است که سالانه به تعداد علاقمندان آن افزوده می‌شود. در اين مقاله قصد داریم تا شما را با جزئیات بیشتری از این رشته پرطرفدار آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

پرستار کیست؟

پرستار یکی از اعضاء کلیدی در گروه مراقبت های بهداشتی و درمانی است. پرستار یک عضو بااهمیت در تیم مراقبت بهداشتی هست و دارای نقش های وسیع ای از عبارت نقش مراقبتی، حمایتی، درمانی، هماهنگی، مشورتی، مدیریتی و تحقیقاتی است. در تقسیم بندی های آکادمیک، امروزه ارزش پرستار خوب، هم ردیف یک پزشک خوب قرار می گیرد. شغل یک پزشک خوب موقعی به حد مطلوب می رسد که یک پرستار خوب و ورزیده مسئولیت بیمار او را بر عهده داشته باشد. در ادامه این محتوا درآمد رشته پرستاری و بازار شغل رشته پرستاری بررسی می کنیم. باما همراه باشید.

خرید مدرک پرستاری معتبر
خرید مدرک پرستاری معتبر

معرفی رشته پرستاری پرستاری یک رشته ی علمی هست و متخصص این رشته باید علوم زیادی رو یاد بگیرد و کاربرد آن ها را در رابطه با بیمار بیاموزند. کار پرستار چیست؟ کار اصلی پرستاری در بیمارستان این هست که وضعیت بیمار را کنترل کنند و مطابق روش پزشک از بیمار مراقبت کنند. هر پرستار بسته به بخشی که در آن شغل می کند یک سری وظایف تخصصی آن بخش را هم دارد که باید انجام دهد. مثلا بخش مراقبت های ویژه، بخش اطفال، بخش جراحی زنان و … کاراهای تخصصی هر پرستار با هم فرق دارند.

تحصیلات تکمیلی در پرستاری

مقاطع تحصیلی در رشته پرستاری پرستاری کارشناسی ارشد دارد و دکتری دارد. اوضاع جذب هیات علمی این رشته هم نسبت به خیلی از رشته های دیگر خوب است. فرصت های شغلی در رشته پرستاری پرستار ها در این رشته به جز بیمارستان ها، پرستار می تواند در درمانگاه ها، مرکز های درمانی، مرکز های نگهداری سالمندان شغل کند، پرستار می تواند در بخش اورژانس و یا اتاق عمل هم شغل کند.یک سری پرستار هم هستند که در منزل شغل می کنند. در بین رشته های علوم تجربی بعد از پزشکی، رشته پرستاری طرفداران زیادی مخصوصا در بین دختران و بانوان دارد.

این رشته از عبارت رشته هایی هست که فرد باید علاقه زیادی به خدمت رسانی و مراقبت از دیگران حتی خارج از حیطه کاری داشته باشد چرا که که دراکثر مواقع ارزش معنوی این یاری ها و خدمت رسانی ها را نمی توان با مسائل مالی جبران کرد به همین جهت هست که حرفه پرستاری لازم به روحیه یاری رسانی و مدد کاری دارد. پرستار نقش مهمی را در بخش مراقبت های درمانی و بهداشتی اجرا می کند. تصور اکثریت مردم نسبت به رشته پرستاری این هست که جایگاه اجتماعی پایینی دارد، امادر حقیقت هرگز اینطور نیست چرا که یک پزشک با یاری پرستاران حرفه ای و مخصوص به هر حوزه می تواند مرحله ها درمانی را پیش ببرد.

بازار شغل و آینده شغلی رشته پرستاری در ایران: بازار شغل رشته پرستاری: پرستاری هم مانند دیگر رشته های پیراپزشکی همانند رشته های اتاق عمل،کاردرمانی،مامایی و… دشوار هست اما آینده شغلی خوبی در ایران و خارج از سرزمین دارد. چون غالبا فارغ التحصیلان این رشته مانند رشته های حسابداری، حقوق و غیره، به سرعت جذب بازار شغل می شوند. یکی از نکاتی که موجب درک نادرست از این رشته شده هست عدم علم کافی ر مورد شرح وظایف یک پرستار و تفاوت آنان با بهیاران هست.از وظایف پرستاران میتوان به بررسی وضعیت بیماران (اندازه گیری فشار خون، دمای بدن و …)، یاری به تیم درمان و پزشکان، انجام تزریقات، دادن دارو به بیماران مطابق روش پزشک، انجام پانسمان زخم، نوشتن گزارشی درباره وضعیت بیمار، احترام و رعایت حقوق بیماران، مهیا کردن محیطی آرام برای بیماران، کنترل و نظارت بر نرم افزار ریزی های شیفت کاری اشاره کرد.این حرفه مانند حرفه دیگر به عنوان مثال معلمی تعطیلات ممتاز ندارند و به دلیل کمبود نیروی انسانی، آدم شاغل در این رشته پروسه طولانی را برای بازنشستگی طی می کنندبازار شغل پرستاری خیلی خوب هست چون بیش تر مکان ها احتیاج به پرستار دارند. توی بیمارستان ها و مرکز های درمانی دولتی حقوق پرستار ها مطابق قوانین دولتی است و خیلی با هم فرقی ندارند. حقوق یک پرستار تازه شغل که شغل های معمولی هم انجام می دهد در ماه حدود 2 میلیون است. اگر در شرایط خیلی ممتاز کسی که بیشمار شغل کند، شیفت های زیادی برود مخصوصا شیفت شب یا پست بالاتری داشته باشد، مدرک بالاتر و سابقه شغل زیادتر و در چند بیمارستان یا کلینیک شغل کند، در بهترین شرایط ممکن حداکثر تا ۶-۷ میلیون تومان هم در ماه می تواند درآمد داشته باشد. اما اکثر پرستارها در حال آماده در آمد کمتری دارند.

درآمد رشته پرستاری در دیگر سرزمین ها: درآمد رشته پرستاری یکی از دغدغه های اکثر آدم در تمامی رشته ها بحث مهاجرت به سرزمین های پیشرفت یافته تر است به همین جهت سعی کردم تا در این محتوا به توضیح برخی از بااهمیت ترین شاخص ها برای مهاجرت بپردازم: کشور استرالیا: این سرزمین به طور متوسط ​​سالانه 56000$ دلار به پرستاران خود می پردازد. استرالیا به دلیل هزینه های مقرون به صرفه برای زندگی، خیلی مناسب است. از آنجا که زبان ملی این سرزمین انگلیسی است، اگر شرایط لازم را داشته باشید می توانید به آنجا بروید و به راحتی شغل پیدا کنید. کشور کانادا: این سرزمین به طور متوسط ​​سالانه حدود 51000$ دلار به پرستاران خود می پردازد. کانادا به دلیل نزدیکی به ایالات متحده، مشابه استرالیا، یک مقصد عالی برای پرستاران بین المللی است.

  • سرزمین ایتالیا: این سرزمین به طور متوسط ​​سالانه 59,594$ دلار به پرستاران خود می پردازد. مشابه وضعیت ما در ایالات متحده، ترکیه نیز کمبود پرستاری را پشت سر می گذارد، بنابراین به احتمال بیشمار آن ها هر کمکی را می توانند به دست آورند. کشور لوکزامبرگ: این سرزمین بالاترین حقوق را نسبت به سرزمین های فوق دارد که میانگین آن حدود 60,000$ هزار تا 125,000$ هزار دلار در سال است. اما شغل در این سرزمین خیلی دشوار است. کشور ایرلند: متوسط ​​دستمزد پرستاران در این کشوربه ثبات مالی این جزیره بستگی دارد و معمولاً می تواند از 58,000$ دلار به 64,000$ هزار دلار در سال برسد. این مکان به دلیل آب و هوای گرمسیری خیلی عالی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید